Take a fresh look at your lifestyle.

З ініціативи “Свободи”, Золочівська райрада виступила на захист української мови

166

З ініціативи депутатів від ВО “Свобода”, Золочівська районна рада під час позачергової сесії 17 липня прийняла звернення щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського законопроєкту № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Про це повідомляє Золочів.нет

Виступ свободівці Андрія Леськіва

ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України, Верховної Ради Укоаїни
щодо неприпустимості прийняття антиукраїнського
законопроекту № 2362 «Про внесення змін до деяких
законодавчих актів щодо навчання державною мовою
в закладах освіти»

Ми, депутати Золочівської районної ради, обурені тим, що в Україні відбувається чергова антиукраїнська провокація та спроба наступу на українську мову.
Саме українська мова є одним із визначальних чинників, що перетворюють українців на єдину націю і творять міцне підґрунтя державної незалежності і соборності України. Мова – не просто культурне надбання та засіб комунікації, це наріжний камінь національної безпеки, соціального розвитку та міжнародної суб’єктивності нашої держави.
Фракції «Слуга народу» і «Опозиційна платформа – За життя» за сприяння Голови Верховної Ради Д. Разумкова сьогодні 17 липня 2020 року прагнуть протягнути в парламенті українофобський законопроект № 2362, внесений народним депутатом Максимом Бужанський, мета якого – продовження русифікації української освіти.
Вони хочуть внести зміни до чинних законів про мову і про освіту, що передбачають:
– скасування з 1 вересня 2020 року переходу учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання;
– дозвіл викладати декілька навчальних предметів російською мовою в українських школах.
Українофоби в парламенті намагаються зробити це, не зважаючи на те, що Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, за результатами розгляду в першому читанні, рекомендував відхилити законопроект № 2362, а Міністерство освіти і науки України не підтримало цього законопроекту.
Це лише підтверджує той факт, що антиукраїнські сили, які досі представлені в українському парламенті, на сьомому році московсько-української війни продовжують свою підривну діяльність на користь кривавого Кремля і зупинятися не збираються.
Тому ми, депутати Золочівської районної ради, закликаємо:
– Президента України Володимира Зеленського проявити державну відповідальність і політичну волю й не допустити прийняття цього ганебного законопроекту;
– Голову Верховної Ради України Д. Разумкова зняти русифікаторський законопроект № 2362 із розгляду та припинити дискусії, які підважують державний статус української мови, раз і назавжди;
– кожну депутатську фракцію та групу у Верховній Раді України, усіх народних обранців у парламенті у разі винесення законопроекту № 2362 на пленарне засідання виступити на захист української мови і української освіти і проголосувати проти.
Кожен, хто віддасть свій голос за цей проект, стане прямим колаборантом і учасником московської гібридної війни проти України, а значить – зрадником України та її європейського вибору.
Століттями різні окупанти та антиукраїнські сили, які їм прислуговували, прагнули знищити нашу культуру, освіту, віру, мову, а сьогодні вони намагаються знищити нашу державу і перекреслити наш шлях до європейського майбутнього.
Закликаємо кожного відповідального українця, кожного народного депутата та просто всіх небайдужих стати на захист української мови та нашого з вами майбутнього. Маємо об’єднати зусилля і не залишити антиукраїнським силам жодного шансу! Сьогодні, як ніколи, настав час сказати рішуче: «Ні – русифікації України!».

Руки геть від святая святих – мови рідного народу!

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.