Take a fresh look at your lifestyle.

Ви зобов’язані нас годувати, бо ми не хочемо працювати: циг@ни вийшли на мітинг

23 114

В Ужгороді 11 серпня під Департаментом праці та соціального захисту населення ОДА мітингували одинокі мами. Протестували проти нових умов призначення соціальних виплат циг@нки «матері-одиначки».

Про це інформує Про Захід.

Справа у тому, що з 1 липня 2020 року допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами.

Відтепер одинока мати, щоб отримувати грошову допомогу від держави, має працювати, вчитися або хоча б шукати роботу через Центр зайнятості.

Одним з основних прохань мітингувальників була вимога надавати статус безробітного, не враховуючи документ про закінчення навчального закладу.

Вже рік, як в Україні матері-одиначки потрапили під пильну увагу соціальних служб Причина – зловживання з встановленням батьківства. Кількість одиноких матерів різко зросла після підвищення розміру виплат. І звичайно, не всі одинокі мами є самотніми.

Чому їх більшає?

У 2002 році в Україні було 27,2 тис. одиноких мам. Тоді держава виплачувала всього 10% від мінімальної зарплати – 11,8 грн на місяць. З 2005-року держава виплачує різницю між фактичними доходами і прожитковим мінімумом, інформує Сегодня.

Всього за 10 років одиноких матерів стало більше в 23 рази – 610 тис. А в свідоцтвах про народження дитини в графі батько все частіше стоїть прочерк. Все це заради тисячі-двох гривень. За наш з вами рахунок, до речі.

Це насправді так вигідно?

Розмір виплати для одинокої матері залежить від доходів, які отримує сім’я. Оскільки доходи батька не враховуються, така сім’я має право ще й на субсидію. Судячи з судових реєстрів, таких випадків по країні – тисячі. 

Тих, хто попався на шахрайстві, суд змушує повертати державі десятки тисяч гривень. Працівники соціальних служб час від часу влаштовують рейди на фейкових одиноких матерів.

Чому це не вигідно?

Через те, що офіційно батька немає, жінка не зможе зажадати аліменти у випадку розлучення. А аліменти – більше, ніж соцвиплати.

А як щодо татів-хитрунів?

Батько, який вирішив поставити в свідоцтві про народження прочерк заради соцвиплат, не має права відвідувати дитину в лікарні, забирати зі школи, приймати рішення про місце проживання і виїзд дитини за кордон. Щоб встановити офіційне батьківство, доведеться звертатися до суду. А це – довготривале задоволення.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.