Take a fresh look at your lifestyle.

Топ-книги про про мистецтво, які допоможуть Вам розібратися в прекрасному

22

Пропонуємо вашій увазі 10 книг про мистецтво, які допоможуть розібратися в прекрасному. Щоб зуміти підтримати бесіду на черговій виставці сучасного мистецтва або показі дуже незалежного кіно, радимо ознайомитися хоча б з половиною з них.

Литература для детей.

Книга Андре Руйе Книга «Фотографія. Між документом і сучасним мистецтвом»– одне з головних подій в області експертної літератури про фотографії. Андре Руйе тут пропонує своє бачення історії становлення фотографічної естетики, а завдяки його широким знанням в сфері філософії і історії мистецтв читання його роботи перетворюється в особливе інтелектуальне задоволення. Крім того, в своїй праці Руйе дає всеосяжний історичний огляд, присвячений практиці осмислення фотографії як культурного явища, як візуального медіума, як арт-техніки. Фундаментальна робота Андре Руйе по праву може претендувати на звання головної філософської книги про фотографії останнього десятиліття.

Книга Філіпа Хука «Сніданок у Сотбі» – дотепне і захоплююче дослідження феномену мистецтва і його комерційної вартості. У центрі уваги відомого англійського мистецтвознавця, співробітника знаменитих аукціонних будинків «Сотбі» і «Крісті», не з чуток знайомого з таємничою, прихованої від очей дилетантів, життям арт-ринку – секрет популярності окремих художників і творчих напрямків, відносини художників і моделей, історії гучних викрадень і підробок. Скільки коштує? Чому твір стає «іконою»? Хто з художників зумів створити власний бренд? Чи можна вберегтися від підробок? Як вкрали «Мону Лізу»? .. Відповіді на ці та багато інших питань ви знайдете в цікавій і цікавій книзі Філіпа Хука.

Книга Віктора Мізіано «П’ять лекцій про кураторства» є першою російською мовою спробу теоретичного опису та визначення кураторської практики. Поява фігури куратора в кінці 1960-х – початку 1970-х років автор пов’язує з відбувалися тоді радикальним громадськими пребразованіямі, з переходом від індустріального до постіндустріального або нематеріального виробництва. Діяльність куратора розглядається в книзі в контексті інституційної системи мистецтва, а також діалектики глобальних і локальних художніх процесів. Аналізує автор також і внутрішню природу кураторства, розкриваючи властиві їй специфічна мова і етику. Прочитаний вперше як цикл лекцій в Інституті УНІК текст книги зберігає зв’язок з усною мовою і жвавий екскурсами в професійну біографію автора.

Книга «Шанувальник вашого таланту: мистецтво і етикет» – збірник інтерв’ю під редакцією незалежного бруклінського журналу Paper Monument. Це бесіди з більш ніж тридцятьма діячами американської художньої сцени: художниками, кураторами, журналістами (примітно, що деякі інтерв’ю дані анонімно). Всі вони присвячені етикету в мистецькому середовищі, тому, що можна або не можна робити на території сучасного мистецтва.

Серія «Film Craft» представляє видатних майстрів кінематографа. У цій серії книг шістнадцять кращих режисерів, кіномонтажеров, художників, сценаристів, операторів і продюсерів дають майстер-класи по своїй професії, розповідають про фільми, над якими працювали, про свою кіноестетики, про колег, соратників і найважливіших принципах професії. Книги будуть цікаві всім, хто любить кіно, захоплений кіномистецтвом, а також професіоналам, для яких роздуми найблискучіших майстрів сучасного кінематографа стануть безцінним джерелом знань і натхнення.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.