Take a fresh look at your lifestyle.

У Гуті Пеняцькій відкриють таблицю з іменами українців, яких вбивало польське підпілля та радянські спецслужби

552

У неділю, 30 серпня, о 15.00 на місці колишнього села Гута Пеняцька, що на території Голубицької сільської ради Бродівського району, з ініціативи громадських діячів та науковців відбудеться відкриття меморіальної таблиці українцям – жертвам АК та НКВС.

 Таблицю оновлено у зв’язку з новими дослідженнями істориків. На ній  викарбувано імена 34 осіб із зазначенням дат їхньої загибелі.

Зазначимо, що у Гуті Пеняцькій встановлено два пам’ятника: українським та польським жертвам Другої світової війни. У 2017 р. під час урочистостей біля польського пам’ятника, поліцією було затримано свободівця, учасника війни та історика Михайла Галущака, який тримав червоно-чорний прапор та банер із фото зруйнованих українських могил у Польщі.

2017 р.

Справа дійшла до суду, але свободівця було виправдано. Після цього інциденту, учасники війни пікетували сесію Львівської обласної ради і домоглися прийняття рішення про вивішування на адмінбудівлі ради червоно-чорного прапора у пам’ятні для українського визвольного руху дні. Ініціативи з вивішуванням бандерівського стягу була підхоплена і іншими місцевими радами від Заходу до Сходу.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.