Take a fresh look at your lifestyle.

У Гуті Пеняцькій встановили таблицю з прізвищами українців, убитих АК та НКВС (фото, відео)

161

30 серпня 2020 року у Бродівському районі, на місці колишнього села Гута Пеняцька, було встановлено оновлену таблицю з прізвищами 34 українців, яких знищило польське підпілля та радянські спецслужби. Ініціаторами виготовлення меморіальної дошки виступили ГО «Центр «Історичні діалоги»», дослідник Дмитро Чобіт, науковці та громадськість.

У заходах взяли участь заступник Голови ВО «Свобода» з питань національної пам’яті Олег Панькевич, депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Мирослава Бабінська, голова ГО «Центр «Історичні діалоги»», свободівець Михайло Галущак, голова ВОУ «Яворина» Ірина Сех, свободівець Андрій Міщенко, голова УПА «Воля» в Іспанії Іван Вовк, професор Львівської національної академії мистецтв Ярослав Кравченко, активісти Бродівської, Буської, Кам’янка-Бузької, Золочівської, Червоноградської організацій, ГО «Апостольська чота» та її керівник о. Михайло Греділь.

Як зазначила голова Голубицької сільської ради, на території якої розташовано пам’ятник, Любов Крутяк, до сільської ради звернулася громадська організація «Історичні діалоги» та низка громадських діячів та науковців з ініціативою встановити оновлену таблицю з переліком 34 осіб із зазначенням дат їхньої загибелі. Це вдалося зробити завдяки новим дослідженням, зокрема публікаціями  історика та краєзнавця Дмитра Чобота в різних виданнях та в книзі «Загибель Гути Пеняцької 28 лютого 1944 року», яка невдовзі має вийти друком. Виконком Голубицької сільської ради погодив проект таблиці та прийняв рішення провести урочисте відкриття.

Захід розпочався з панахиди, яку відправили священники різних конфесій, та освячення меморіалу.

Олег Панькевич, який досліджував історію Гути Пеняцької і багато зусиль докладає для збереження національної пам’яті, наголосив на важливості події.

«Вшанування  героїв – наша християнська традиція. Ми згадуємо про тих, хто виконав найбільшу заповідь любові – віддав життя за свого ближнього. Але ми повинні пам’ятати нашу національну заповідь із Декалогу українського націоналіста: «Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації». Маємо усвідомити цю заповідь і передати її наступним поколінням», – наголосив він.

Виступ Олега Панькевича, голови Львівської обласної організації ВО “Свобода”

❗- Одна із заповідей українського націоналіста гласить: "Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації"Виступ Олега Панькевича, голови Львівської обласної організації ВО "Свобода"Сьогодні у Гуті Пеняцькій відкрили меморіальну таблицю з іменами невинних українців, яких вбило польське підпілля та радянські спецслужби

Geplaatst door Львівська обласна організація ВО "Свобода" op Zondag 30 augustus 2020

Націоналіст також зазначив, що це місце є символом того, як українців, які тут жили і любили цей край, звинувачують в страшних злочинах, спотворюючи правду.

«Маємо донести всім, що поневолена нація має право і обов’язок боротися з окупантом. Це місце має бути місцем нашого відродження. Маємо заявити, що ми будемо дивитися на нашу історію нашим українським поглядом – це наш обов’язок перед попередниками, сьогоденням і майбутніми поколіннями», – наголосив Олег Панькевич.

Організатори висловили вдячність підприємству «ЗаболотГраніт» (с. Заболотці), яке виготовило меморіальну таблицю.

Виступ Дмитра Чобота, краєзнавця, автора книги про історію с. Гута Пеняцька

❗- Влада Львівщини не дає відсічі антиукраїнській польській пропагандіВиступ Дмитра Чобота, краєзнавця, автора книги про історію с. Гута Пеняцька30 серпня у Гуті Пеняцькій відкрили меморіальну таблицю з іменами невинних українців, яких вбило польське підпілля та радянські спецслужби

Geplaatst door Львівська обласна організація ВО "Свобода" op Maandag 31 augustus 2020

Виступ Мирослави Бабінської, депутата Львівської обласної ради від ВО “Свобода”

❗- Саме тому, що ми нація борців – московський чобіт ще не дійшов до нас і ми можемо збиратися біля наших святих могилВиступ Мирослави Бабінської, депутата Львівської обласної ради від ВО "Свобода"30 серпня у Гуті Пеняцькій відкрили меморіальну таблицю з іменами невинних українців, яких вбило польське підпілля та радянські спецслужби

Geplaatst door Львівська обласна організація ВО "Свобода" op Zondag 30 augustus 2020

Виступ Івана Вовка, голови Української патріотичної асоціації “Воля” в Іспанії

– Правда важливіша за мир❗Виступ Івана Вовка, голови Української патріотичної асоціації "Воля" в Іспанії30 серпня у Гуті Пеняцькій відкрили меморіальну таблицю з іменами невинних українців, яких вбило польське підпілля та радянські спецслужби

Geplaatst door Львівська обласна організація ВО "Свобода" op Maandag 31 augustus 2020

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.