Take a fresh look at your lifestyle.

Через скасування е-декларацій, Україна може втратити безвіз

724

У Євросоюзі вважають, що рішення Конституційного суду є підставою для призупинення безвізу з Україною.

Про це повідомляє Європейська правда.

Як йдеться у листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, у Європейському союзі стурбовані останніми рішеннями Конституційного суду щодо діяльності антикорупційних органів і воно може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

“Як поки що неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No 13-р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньої підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму”, – йдеться у листі.

У листі наголошується, що  ухвалені КСУ та Окружним адміністративним судом Києва рішення щодо діяльності антикорупційних органів не залишилися поза увагою європейських партнерів та викликали стурбованість Європейської служби зовнішньої діяльності та Єврокомісії.

“З метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі строки створити робочу групу високого рівня із опрацювання змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства”, – йдеться у документі.

Нагадаємо, 27 жотня Конституційний суд  визнав  неконституційними низку положень антикорупційного законодавства. Через це рішення НАЗК закрило реєстр електронних декларацій та стало неможливим притягнення чиновників до відповідальності за корупційні правопорушення.

Зазначимо, що у списку 47-ми народних депутатів України, які внесли у Конституційний суд подання, на підставі якого скасували е-декларування, є депутат зі Львівщини, від Миколаївщини – представник групи «За майбутнє» Тарас Батенко.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.