Take a fresh look at your lifestyle.

Відповідь Польщі: депутати виділили кошти на книгу про Гуту Пеняцьку

557

19 листопада на сесії Львівської обласної ради було ухвалено рішення про виділення 910 тисяч гривень для поповнення бібліотечних фондів книжковою продукцією вітчизняного та зарубіжного видання в рамках реалізації у 2020 році Комплексної програми розвитку культури Львівщини.

Під час обговорення питання голова фракції ВО «Свобода» Олег Панькевич запропонував профінансувати також дуже важливе дослідження – книгу Дмитра Чобота «Загибель Гути Пеняцької».

«Учора відбулася презентація цієї книги за участі відомих науковців, істориків, громадськості. Усі наголошували на важливості дослідження про Гуту Пеняцьку задля встановлення історичної справедливості та позбавлення українців комплексу провини», – наголосив Олег Панькевич.

Фото із презентації книги у Льві́́вській націона́льній науко́вій бібліоте́ці і́м.В. Стефа́ника

Він запропонував, аби Львівська обласна рада долучилася до фінансування цього видання та його популяризації. Голова Львівської обласної ради підтримав пропозицію.

Довідка

Науково-популярне дослідження відомого історика, письменника і краєзнавця Дмитра Чобота присвячене трагедії села Гута Пеняцька на Львівщині. Гуту знищив гітлерівський окупаційний режим силами німецького війська під час  типової каральної акції. Причина полягала у тривалій співпраці місцевої боївки Армії Крайової з російськими партизанами, загоном НКВД, скоєння ними терактів та збройний опір німецьким окупантам. Жодного вояка УПА та ні одного солдата дивізії СС «Галичина», як це неправдиво не раз стверджувала польська сторона, під час знищення Гути Пеняцької не було.

Праця Дмитра Чобота «Загибель Гути Пеняцької» написана на основі матеріалів українських архівів і музеїв, вже опублікованих документів, свідчень польських і українських очевидців, мемуарів радянських партизанів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.