Take a fresh look at your lifestyle.

“Свобода” у Стрийській райраді виступила проти підвищення тарифів для населення

930

Заступник голови Стрийської районної ради, свободівець Михайло Галущак зареєстрував у раді Проєкт рішення Про звернення Стрийської районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо недопущення підвищення тарифів для населення.

Михайло Галущак зазначив, що сьогодні, 15 січня, це питання буде розглянуто на комісіях райради, а на наступний тиждень – на сесії.

“Проблема з необгрунтованим підняттям ціни за газ та електроенергію для населення стосується кожного із нас. Влада Зеленського разом з олігархами грабують населення.

До прикладу, що стосується електроенергії – за минулий рік Україна збільшила її експорт на 30%. І що цікаво: у країни, де ми її постачаємо – ціна за світло більша, аніж у нас. Станом на 2020 р. в Україні ціна склала 46,9 євро за МВ-год, а у Польщі – по 41 євро за МВт-год (середня ціна у Європі – 33,5 євро за МВт-год ).

Ми не можемо стояти осторонь – надіюсь, що депутати підтримають звернення”, – наголосив свободівець.

Депутати свободівці Стрийської райради: Михайло Галущак, Володимир Лоїш, Оксана Лопишко та Костянтин Василькевич.

Подаємо текст звернення:

“Ми, депутати Стрийської районної ради глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії для населення. В умовах тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,  підготувала «різдвяний подарунок» для населення, піднявши тарифи на житлово-комунальні послуги. В січневих платіжках українці вкотре побачать реальну «турботу та підтримку» від найвищих керманичів держави. Ми, депутати Стрийської районної ради, не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю.

На сьогодні Українська держава володіє достатнім потенціалом щодо повного забезпечення себе газом власного видобутку. Разом із тим, третій місяць поспіль в Україні зростають ціни на газ, і при таких підходах вони зростатимуть і надалі. Ситуація, що склалася в енергетичній сфері держави, вже спровокувала соціальний вибух, який призвів до масового перекриття доріг та інших акцій протесту, які при невжитті дієвих заходів будуть наростати.

Підняття тарифів – не той шлях, яким мав би йти український уряд. Для початку необхідно ліквідувати корумпованість, непрозорість та неефективність у енергетичній галузі України та провести дієві реформи.

В період затяжної війни з російським агресором, боротьби з пандемією коронавірусу, центральні органи влади  в першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Стрийська районна рада висловлює рішучий протест проти зростання ціни на природний газ, електроенергію, підвищення ціни за транспортування, розподіл природного газу для газорозподільних компаній та вимагає від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної  Ради України відмінити підвищення тарифів та не допустити підвищення їх в майбутньому”.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.