Take a fresh look at your lifestyle.

Немовля втопилося під час хрещення: що відомо і чи змінять обряд

6 904

В румунському місті Сучава після занурення у воду під час хрещення померло півторамісячне немовля. У його легенях лікарі знайшли воду. Після цього румуни створили електронну петицію з вимогою змінити обряд хрещення.

Трагічний інцидент стався в церкві Св. Костянтина та Олени в румунському місті Сучава ще минулої неділі, 31 січня. У шеститижневого хлопчика під час обряду сталася зупинка серця. Того ж дня дитину реанімували церковні фельдшери, але в понеділок, 1 лютого, його доставлений в лікарню, де через кілька годин помер. Розтин показав наявність води в легенях. Прокуратура почала розслідування.

За інформацією місцевих ЗМІ, спочатку справу було порушено за статтею умисне заподіяння шкоди здоров’ю, але після смерті дитини статтю перекваліфікували на іншу – вбивство.

Попри те, що інцидент стався кілька днів тому, активного розголосу в ЗМІ він набув у суботу, 6 лютого. Як повідомляє ВВС, після нещасного випадку в мережі з’явилась онлайн-петиція із закликом змінити традиційний обряд. Вона вже зібрала понад 60 тис. підписів.

Єпископ Румунської православної церкви, архієпископ Каллиник підтримує реформу.

Він заявив румунському сайту Adevarul, що вірить: в майбутньому практику занурення дитини у воду переглянуть і «знайдуть оптимальне рішення для дотримання [церковних] таїнств і запобігання небажаних інцидентів».

Як зазначив румунський оглядач BBC Стівен Макграт, якщо через смерть дитини змінять ритуал хрещення, це призведе до розколу в православній церкві Румунії. Деякі церковники не проти змін, але інші чітко заявляли про бажання зберегти архаїчний обряд занурення дитини у воду з головою.

Серед вищого духовенства реформу підтримує архієпископ Арджешський Каллиник.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.