Take a fresh look at your lifestyle.

“Обласні програми Львівщини декларативні й не розв’язують проблем”, – депутат ЛОР

20

Кошти на обласні програми Львівщини поділені так, що в соціальній та духовній царинах суми декларативні,  на які не можливо щось суттєве зробити.

Про це зазначила депутат Львівської обласної ради від ВО “Свобода” Галина Чорна, коментуючи розгляд програм на сесії ради 18 лютого 2021 року.

“Кошти на програми дивним чином поділені так, що в соціальних та духовних царинах фактично нема що ділити – суми більше декларативні аніж такі, на які можна щось суттєве зробити. Наприклад. На підтримку сільського господарства області – 17 мільйонів. На житло для молоді – 4 мільйони. На забезпечення житлом дітей-сиріт – 13 мільйонів. На відшкодування коштів перевізникам за перевезення пільговиків – всього півтора мільйона гривень. Це на 261 тисячу осіб!

На реставрацію всієї архітектурної спадщини Львівщини та на туризм області – ці програми ще тільки розглядатимуть – пропонують 22 та 3 мільйони відповідно.

Однозначно, що переважна більшість фермерів не дочекається допомоги, а може навіть не довідається, що така існує.

99,99% відсотків молоді Львівщини не отримають і копійки з облбюджету при купівлі квартири.
Переважна більшість дітей-сиріт так і залишиться без житла. Бо ж діти мають здатність рости і досягати 23 років, коли вони вже не підпадатимуть під цю програму. Пільговиків і далі «проситимуть» вийти з маршруток. Бо компенсація за пільговиків перевізникам – далека від потреби.

…Обговорення програм йде довго і складно – годинами. Важко ділити кошти в рамках програми, якщо їх катастрофічно бракує. А на пропозицію «Свободи» додати гроші на сирітське житло чи на сільське господарство, чи на потреби атовців, забравши ресурс із вільних залишків бюджетних коштів, сесія не погоджується – за такі рішення, окрім свободівців, голосує від сили 9-10 депутатів.

Але найцікавішу програму заникано на сам кінець. Це та програма, в якій 60 мільйонів гривень має бути спрямовано на підтримку влади, зокрема підвищення зарплат. Я, звісно, розумію, що у владі працюють живі люди. І що вони мають мати достойну зарплату. Без питань. Але є червоні лінії, виходити за які, як казала моя бабця, – гріхом. Хто нині підвищує зарплату? Та майже ніхто. Щастя, якщо людям виплачують те, що платили до ковідної епохи”, – зазначає Галина Чорна.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.