Take a fresh look at your lifestyle.

Чи обласна влада кине напризволяще Підкамінську лікарню?

173

Депутат ЛОР, голова ВОУ “Яворина” Ірина Сех запропонувала створити на базі геріатричного відділення Підкамінської лікарні комунальне підприємство Львівської обласної ради – хоспіс (геріатричний пансіонат).

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

“Учора ми з Олегом Панькевичем зареєстрували депутатське звернення з приводу критичної ситуації із наданням медичної допомоги жителям Підкамінської громади.

Читайте також: У Підкамені можуть закрити терапевтичне відділення лікарні (ДОКУМЕНТ).

Як я вже розповідала, невдовзі можуть закритися два відділення Підкамінської лікарні – терапевтичне, в якому отримують найнеобхіднішу допомогу місцеві жителі, та геріатричне, в якому постійно перебувають самотні пацієнти літнього віку, частина з яких прикуті до ліжка. Але насправді з такою ж проблемою нині стикаються багато громад, які через недолугі реформи влади змушені або взяти на своє утримання місцеві лікарні, або вони закриються й люди залишаться без допомоги.

Наприклад Підкамінській громаді на утримання 23 ФАПів потрібно в рік 2 млн. 263 тис. грн. (до кінця року 1,5 млн. грн – заробітна плата); на утримання територіального центру в рік потрібно 1 млн. 200 тис. грн. (на заробітну плату); на пільгові рецепти – орієнтовно 720 тис. грн., на стоматологію (протезування) – 150 тис. грн.; на терапію – 1 млн. грн.А цих грошей в місцевому бюджеті нема й не буде.

То що – приректи лікарню до закриття і хай люди лікуються хтозна де, бо це їхні проблеми? Ні, не тільки їхні! Доки до державної влади не дійшло, що вона наробила, принаймні має реагувати обласна влада.

Ми пропонуємо створити обласну програму підтримки медичних закладів у таких громадах та надання медичної допомоги населенню цих громад; розглянути можливість створення на базі геріатричного відділення Підкамінської лікарні комунального підприємства Львівської обласної ради – хоспісу (геріатричного пансіонату) з огляду на велику потребу в таких закладах не тільки в Підкамінській громаді, а загалом в області. Чи почують в обласній раді та облдержадміністрації голос громад?”, – йдеться у дописі.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.