Take a fresh look at your lifestyle.

“Не омолодження, а рагулізм”: у мережі гостро розкритикували обрізання дерев у Новояворівську

1 076

Комунальні служби м. Новояворівськ обрізали дерева, що розташовані на алеї біля місцевої початкової школи № 2.

Відповідний фотофакт оприлюднив Ігор Олексів на своїй сторінці у Facebook.

“Ваша думка з приводу такого обрізання дерев і хто за це відповідає у Новояворівську?”, – зазначив чоловік.

Читайте також: У Львові на площі Ринок зрубали сторічний каштан.

Допис виклика бурхливу дискусію щодо правильності обрізання дерев.

Один з користувачів мережі зазначив, що дії комунальників спрямовані на омолодження дерев і при цьому послався на “Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України”, затвердженими Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України”.

Інший користувач мережі представився дипломованим ландшафтним архітектором, викладачем кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбоекології Національного лісотехнічного університету України, брав неодноразову участь у проведенні інвентаризаї насаджень парків та вуличних насаджень:

“Скажу коректно, що фото наведене вище не має нічого спільного із будь яким видом обрізки – ні омолоджувальною, ні санітарною, ні формувальною. У медицині це виглядало б приблизно так – потрібно було обрізати нігті на пальцях, а ампутували ноги! Чи винні ті хто виконівав обрізку? – Ні! Тут потрібна системна робота на усіх рівнях, а не дискусія у фб!

Потрібно залучати фахівців, ініціювати проведення фахової інвентаризації насаджень (така робота не є дорогою) і на основі паспортизації насаджень вести ті чи інші види догляду за деревами. Також потрібно на основі тендеру укласти договір про догляд із професійними ландшафтними організаціями (зараз таку угоду ми маємо із м. Броди), бо працівники комунального зробити таку роботу не зможуть”.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.