Take a fresh look at your lifestyle.

Мешканця Самбірського рaйону прооперували у Львові за допомогою робота-хірурга Da Vinci

382

У п’ятницю, 12 березня, у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги з допомогою робота-хірурга Da Vinci команда хірургів прооперувала 69-річного мешканця Старосамбірського району (нового Самбірського району), якого напередодні госпіталізували до лікарні з ускладненою жовчно-кам’яною хворобою.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Це вже третя операція, яку провели у Львові з допомогою роботизованої системи. Раніше з її допомогою прооперували чоловіка з діафрагмальною грижею і 13-річну дівчинку з рецидивуючою кишковою спайковою непрохідністю.

Мешканця Старосамбірщини госпіталізували до лікарні з гострими болями в черевній порожнині. Під час обстежень з’ясувалося, що у чоловіка були каміння у жовчному міхурі, які вийшли і застряли у жовчній протоці. Аби допомогти пацієнту, хірурги на першому етапі ендоскопічно видалили камінці з жовчної протоки, а тоді почали готувати його до видалення жовчного міхура з допомогою робота-хірурга.

Читайте також: На Львівщині судитимуть водія, який збив на смерть жінку на автодорозі “Львів-Самбір-Ужгород”.

У Львові наразі є небагато хірургів, які можуть оперувати з допомогою роботизованої системи. Їх лише чотири. Це хірурги лікарні швидкої медичної допомоги Андрій Стасишин, Артур Гураєвський, Андрій Гураєвський і дитячий хірург обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ Андрій Дворакевич.

Тож усі вони увійшли до команди, яка оперувала пацієнта з Старосамбірщини. За роботом цього разу сидів хірург, доктор медичних наук, доцент кафедри хірургії та ендоскопії Львівського національного медуніверситету імені Данила Галицького Андрій Сасишин.

Андрій Стасишин сидів від пацієнта на відстані кількох метрів і керував операцією. Він бачив увесь процес на спеціальному екрані високої якості, у 3D-форматі і мав можливість збільшити зображення до 20 разів.

«Роботична система дозволяє більш детально візіалізувати усі структури, при ній висока точність рухів у важкодоступних місцях, менша травматизація, кровотеча, значно менший біль після операції. І вона не лише мінімізує пошкодження тканин через відсутність тремору рук хірурга, але й зменшує кількість ускладнень у післяопераційний період», – ­ каже Андрій Стасишин.

У світі роботизовану хірургію, за словами хірургів, використовують вже понад 30 років, а для України це – новинка. За допомогою Da Vinci можна робити надскладні операції та операції у важкодоступних місцях: видаляти пухлини нирок, передміхурової залози, злоякісних новоутворень товстої та прямої кишки, а також використовувати його при проведенні гінекологічних та кардіохірургічних оперативних втручань.

Нагадаємо, хірургічну роботизовану систему Da Vinci для Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги група компаній Meest придбала і доставила зі США до Львова на початку листопада 2020 року. І на початку грудня львівські хірурги провели вже першу операцію з допомогою робота-хірурга. У державних і комунальних медзакладах, роботизована система da Vinci в Україні є лише у Львові, ше один робот-хірург є у приватній клініці у Вінниці.

За попередніми даними, цього року роботизовані системи мають з’явитися і в інших медичних закладах Львова.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.