Take a fresh look at your lifestyle.

На території громади ТзОВ “Екоіндастріс” планувало спалювати рештки тваринного походження та медичні відходи (ДОКУМЕНТ)

572

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України відмовило ТзОВ “Екоіндастріс” у видачі позитивної оцінки впливу на довкілля (далі – ОВД) при будівництві сміттєпереробного заводу на території колишньої Боянецької сільської ради.

З відповідним листом Мінекології звернулося до ТзОВ “Екоіндастріс” 24 березня 2021 року.

За результатами опрацювання матеріалів, встановлено, що суб’єктом господарювання був поданий неповний пакет документів. Зокрема, Міндовкілля (далі – уповноважений орган) наводить низку зауважень.

Читайте також: На сесії Великомостівської міської ради ухвалили рішення про заборону будівництва сміттєспалювального заводу.

1. Підприємство не надало уповноваженому органу відомості щодо розміщення повдіомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля на лошках оголошень.

2. У звіті з ОВД підприємства заначалося, що у результаті польових і лабораторних досліджень на ділянці вишукувань виділено шар грунту, який може належати до особливо цінних земель, проте інформація щодо його можливої приналежності до такої категорії земель не наводиться. Водночас, відсутні дані щодо місць складування грунтово-рослинного шару, умов зберігання та подальшого поводження.

3. Добова потреба підприємства у воді для господарсько-побутових та технологічних цілей мала складати 109,3 м куб. та 2472,5 м. куб., у той час як у гідрологічному висновку оцінка впливу на підземні водоносні горизонти проводилась для об’єму водозабору у кількості 1200 м. куб. на добу.

4. У звіті з ОВД підприємства зазначалося, що ділянки, які планувалося використовувати, вільні від озеленення. Однак, відповідно до Публічної кадастрової карти України, вбачається, що на території наявна деревна та чагарникова рослинність.

5. Звіт з ОВД підприємства не відображав всіх технологічних процесів та не містив розрахунку всіх забруднюючих речовин, які характерні для такої діяльності. Санітарно-захисна зона підприємства визначена та встановлена невірно.

6. У звіті з ОВД підприємства не наводилася схема повного циклу очистки та повторного використання забрудненої води.

Як відомо, планування комплексу з термічної переробки відходів потужністю 232 тис. т/рік мало здійснюватися на орендованих земельних ділянках площею 25,6 га. Крім переробки побутових відходів, на підприємстві передбачалося також будівництва цеху з інсинерації відходів тваринного походження, медичних і ветеринарних відходів, а також виробництво будівельних виробів.

Про інші зауваження Міндовкілля читайте нижче.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.