Take a fresh look at your lifestyle.

У Бориславі заборонили рубки дерев без погодження громади

110

На сесії Бориславської міської ради ухвалили рішення про заборону постійним лісокористувачам проведення будь-яких робіт з використання та відтворення лісових ресурсів без попереднього обговорення з територіальною громадою.

Про це міський голова Борислава Ігор Яворський повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Тепер лісокористувач зможе проводити такі роботи лише після громадських слухань і погодження запланованих лісогосподарських заходів на засіданні сесії міської ради.

“Сьогодні на сесії міської ради ми прийняли важливе рішення. Стосується воно питання діяльності на території нашої громади лісогосподарських підприємств, зокрема, проведення вирубки лісу. Прийняли ми його зовсім не тому, щоб комусь сподобатись, чи не сподобатись… Просто це вимога часу і, вибачте за емоції, «накипіло»…

Коли я спілкуюсь з фахівцями в цій галузі, то вони переконують, що проводити санітарні чи інші види рубок навіть потрібно, і це корисно для екосистеми. Але лише в одному випадку, – коли така діяльність є абсолютно контрольованою і коли присутня взаємовигідна співпраця між громадою та суб’єктом господарської діяльності.

А що ми маємо зараз? Згідно закону, лісокористувач нас лише повідомляє про заплановані роботи. І на цьому все закінчується. Жодного впливу, або ж функцій контролю! Натомість – значні фінансові збитки через зруйновану інфраструктуру внаслідок такої діяльності і на додачу – призупинення сплати податків до місцевого бюджету.

І найголовніший фактор, на виправлення якого піде десяток років, – непоправима шкода екосистемі. То чи є це співпраця, чи просто «паразитування» (в правильному розумінні цього слова)?”, – йдеться у дописі міського голови.

Читайте також: Затримали злодія, який обкрадав квартири у Бориславі (ФОТО).

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.