Take a fresh look at your lifestyle.

На Миколаївщині розпочали зйомки фільму про “кіборга” Богдана Здебського

1 015

На вихідних у Розвадові розпочали зйомки документального фільму про учасника Революції гідності та російсько-української війни, “кіборга” Богдана Здебського.

Про це повідомив заступник голови Стрийської райононї ради Михайло Галущак.

Режисер – Олена Огоновська. Фільм створюється за сприянням Стрийської районної ради, у рамках Програми відзначення 130 р. від Дня народження Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця.

“Плануємо цього року створити таких 4 фільми про наших теперішніх захисників України. Вважаю, що така кінострічка має бути про кожного Героя! Фільм плануємо на 40 хв, щоб його можна було масово показувати у школах на уроках.

Чому нам потрібно екранізувати історії наших Героїв?- Ми повинні пам’ятати тих, хто віддав за нас своє життя;- на прикладах таких Героїв потрібно виховувати нашу молодь;- спогади мають властивість відходити разом з людьми, підмінюватися чи стиратись із пам’яті, тому ми маємо їх зберегти – не тільки заради тих, хто вже відійшов, а і для майбутніх поколінь. Герої не вмирають!”, – прокоментував Михайло Галущак.

Богдан Здебський

Богдан Здебський служив у 80-тій аеромобільній бригаді. Після демобілізації працював на цементному заводі майстром. Упродовж трьох місяців брав участь в подіях на Майдані. Мобілізований літом 2014-го, за власним бажанням перекваліфікувався у снайпера.

Деталі загибелі

У ніч на 8 листопада 2014-го Здебський із товаришами пробиралися з одного в інший термінал — по набої та воду. В той час у аеропорт пробивався черговий загін десантників, Богдану та іншим снайперам дали завдання прикривати прохід підкріплення.

Під час обстрілу терористами та російськими військовими одного з українських вояків важко поранило, Здебський відтягнув його у безпечне місце, зайнявши згодом його позицію. Бронебійні кулі терориста потрапили йому у груди та пробили обидві легені.

До ротації Богдан не дожив кілька днів.

Похований в Розвадові, у останню дорогу Героя проводжали п’ять тисяч людей.

Читайте також: “Ми вас туди не посилали”: на Львівщині атовцю у грубій формі відмовили у наданні земельної ділянки.

Зйомки фільму про Богдана Здебського

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.