Take a fresh look at your lifestyle.

Суд визнав приєднання Малехова до Львова протиправним

459

29 березня Окружний адміністративний суд м. Києва у справі за № 640/14698/20 визнав протиправним приєднання Малехівської сільської ради до Львова.

Про це повідомив координатор Комітету захисту прав громад Віталій Горбатенко.

Суд скасував розпорядження Кабміну від 27.05.2020 № 624-р “Про затвердження перспективного планй формування територій громад Львівської області” та розпорядження Кабміну від 12.06.2020 № 718-р “Про визначення вдміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області” в частині включення Малехівської громади до Львівської.

Як йдеться в рішенні, в ході розгляду справи встановлено порушення прав та охоронюваних законом інтересів позивачів шляхом включення Малехівської територіальної громади Жовківського району Львівської області до Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львові, за відсутності волевиявлення громади с. Малехів та наявності відповідних заперечень.

Вказані порушення принципів добровільності, відкритості та прозорості при формуванні перспективного плану формування території Львівської територіальної громади, на думку суду, мало своїм наслідком порушення принципів місцевого самоврядування, зокрема, добровільності. Слід зауважити, що в мотивувальній частині суд обгрунтував той факт, що об’єднання Малехівської громади із Львівською відбувалося в порушення Методики формування спроможних територіальних громад.

Злиття та інші реформи, пов`язані зі зміною меж, слід здійснювати тільки відповідно до принципів, гарантованих Європейською хартією місцевого самоврядування (наприклад, консультації з відповідними місцевими громадами, можливо, через референдум).

Міський голова Львова, який станом на сьогодні є головою виконкому Малехівської сільської ради, подав клопотання про залишення позову без розгляду. Проте суд відхилив клопотання, оскільки протокольною ухвалою суду від 19.10.2020 закрито підготовче провадження у справі та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.