Take a fresh look at your lifestyle.

Український борщ може бути включений до культурної спадщини ЮНЕСКО

927

Відомий український кулінарний експерт, шеф-кухар Євген Клопотенко подав разом зі своєю ГО “Інститут культури України” документи на визнання українського борщу культурною спадщиною Юнеско.

Про це Клопотенко написав на своїй сторінці у Facebook.

“На законодавчову рівні борщ раніше не вважався українським. Світові теж було якось пофіг, за кордоном часто казали, що борщ – то російський суп. Півроку тому я добився того, щоб борщ в нашій країні офіційно визнали національною стравою.

Читайте також: Мережу шокували ціни на олію у країнах ЄС у порівнянні з українськими цінами.

Риторика світу після цього змінилася. Настав час йти далі, і сьогодні Україна подала борщ до ЮНЕСКО. І це не просто написати заяву та відправити її на розгляд. Це 20 візитів до Міністерства культури і МЗС та пакунок документів із 700 папірців. Ми з моєю ГО “Інститут культури України” збирали то все протягом року: дозволи, історії, досьє, все, що доводить причетність борщу до України.

Євген Клопотенко демонструє борщ
Український кулінарний експерт Євген Клопотенко

Сьогодні надійшло офіційне підтвердження, що ЮНЕСКО прийняло нашу заяву і тепер буде вивчати всі документи. Далі – 2 роки великої праці. Ми будемо робити багато активностей, присвячених борщу, щоб рішення ЮНЕСКО було на користь України.

Це вже історія не про їжу, а про українську національну ідентичність. Всередині країни та ззовні. Я ж казав, що ми ще поговоримо про борщ та Україну зі світом, але вже на більш високому рівні”, – йдеться у дописі.

Команда Євгена Клопотенка подала документи в ЮНЕСКО

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.