Take a fresh look at your lifestyle.

Може Зеленський ще заборонить Легіон УСС?, – історик відреагував на заяву про Дивізію “Галичина”

1

30 квітня Офіс Президента Зеленського виступив з офіційною заявою у якій засудив київський Марш на честь Дивізії “Галичина”. У заяві, зокрема, йдеться: “Не було й не могло бути жодного українського інтересу в тому, що нацисти намагалися використовувати людей на захоплених територіях заради своїх цілей. Розгром нацизму був перемогою для нашого народу. Українці разом з іншими народами вибороли право на життя”. Також влада звернулася до поліції та СБУ щодо притягнення організаторів Маршу до відповідальності.

Кандидат історичних наук, учасник російсько-української війни, свободівець Михайло Галущак на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що дана позиція Офісу Президента сформована під впливом радянських міфів про Дивізію “Галичина”, які водночас є антиукраїнськими.

“У 1985-86 рр. у Канаді діяла урядова Комісія із розслідування у справах воєнних злочинців, яка встановила, що Дивізія “Галичина” не скоювала тих самих воєнних злочинів під час Другої світової війни. Відтак, ми маємо повне право, щоб вшановувати пам’ять про дивізійників. Хто має пам’ятати про українців, як не українці?

Важливою стороною для розуміння історії є те, що українці під час Другої світової війни не мали своєї незалежної держави, відтак були змушені воювати у складі армій інших держав (польської, радянської, німецької…). Так само як, до речі, під час Першої світової війни. Може Зеленський нам ще заборонить вшановувати пам’ять про Легіон Українських січових стрільців, який воював у складі Австро-Угорської армії?

Дивізійник Леонід Муха якось розповідав, що весною 1943 р. вибрав Дивізію “Галичина” у тому числі через те, що про УПА тоді просто не було відомо, бо вона лише зароджувалася. Перенесіть себе на місце тих хлопців, які добре пам’ятали наслідки радянської окупації Західної України 1939-41 рр., яка супроводжувалася масовим терором, вбивствами… Дивімося на минуле очима минулого, а не сьогодення.

Право захистити свою сім’ю, дім, землю – це є природне право, якого ніхто не відміняв. Дивізійники хотіли захистити українців перед черговою більшовицькою навалою, яка аж ніяк не несла нашим предкам “право на життя”, про що йдеться у заяві Офісу Президента”, – наголосив Михайло Галущак.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.