Take a fresh look at your lifestyle.

Тарас Оприск : «Миколаївській громаді варто розробити стратегічне земельне планування»

1

Тарас Оприск є головою депутатської фракції «Європейська Солідарність» у Миколаївській міській раді, а також заступником голови депутатської бюджетної комісії. Голова  фракції «ЄС» поділився власними міркуваннями щодо наповнення бюджету Миколаївської територіальної громади.

«З одного боку, бюджет Миколаївської громади немалий – 271 млн грн, з них майже половина – це власні надходження (130 млн.грн), тобто те, що громада сама для себе заробляє, все решта – це субвенції, дотації з державного бюджету – тобто те, що держава до нашої громади докладає. Здавалось би, половина на половину, проте бюджет розвитку становить лише 6,5 % (17,6 млн.грн), всі решта кошти йдуть на освіту, медицину, соцзахист, культуру, спорт. Цікаво, що на утримання штату міської ради витрачається аж 9, 3% бюджету, майже десята частина і вона більша за бюджет розвитку», – зауважив депутат.

До слова, бюджет розвитку – це кошти на ремонти доріг, тротуарів, благоустрій територій, освітлення, тощо. Вважається, що якщо бюджет розвитку 15 % і більше – то це перспективна, успішна громада, що має кошти, для свого розвитку.

Основні джерела наповнення бюджету громади – це податок з доходів фізичних осіб (ПДФО), акциз, єдиний податок, місцеві податки. Вагома частина – це ПДФО.

«Ні для кого не таємниця, що є в місті Миколаєві та й в громаді є підприємства, які працюють у нас, забруднюють довкілля у нас, а ПДФО платять за місцем реєстрації. Натомість провести роботу з підприємцями громади цілком можливо, щоб перереєстувались за місцем виробництва і сплачували податки там, де й працюють», – зауважує Тарас Оприск.

Наповнювати бюджет громади можна ще за рахунок акцизного податку, рентної плати за надра, оренди майна. Важливий місцевий податок – це плата за землю.

«Вважаю, що дуже великий резерв у нас в земельній галузі. Ще будучи головою Миколаївської РДА зрозумів, що в цій сфері – тотальний хаос і цілого року буде мало, щоб все інвентаризувати, впорядкувати. Миколаївській громаді варто розробити стратегічне земельне планування.

Потрібно затвердити усі генеральні плани сіл. Не менш важливо – провести експертну оцінку земель, бо вона є здебільшого заниженою. Вважаю, що фермери повинні сплачувати за ту землю, яку насправді використовують, великі зловживання є з невитребуваними паями.

Деякі підприємства мають ще старі державні акти на користування землею і не поспішають їх переробляти. Гадаю, рано чи пізно ми таки прийдем до європейської практики, де земля буде одним з основних джерел наповнення бюджету в місцеву громаду», – розповів Тарас Оприск.

На Миколаївщині чимало земель, які пустують, заростають бур’янами, а можуть збагачувати населені пункти, приносити кошти, бо земля – це перспектива наповнення місцевого бюджету, це стратегічний ресурс нашої громади.

«Заможна громада – це успішна громада», – певен депутат.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.