Take a fresh look at your lifestyle.

Чому у травні просів ринок електрокарів?

0

Протягом першої половини травня ринок електромобілів зазнав значної корекції. Так після квітневого росту акції компанії, які спеціалізуються на виробництві електрокарів, у першій половині травня продемонстрували значний відкат. 

Таким чином акції Tesla Motors Inc подешевшали на 16,9%, а акції китайського виробника електромобілів Xpeng Inc подешевшали на 14,1%. Незважаючи на це, акції Ford Motor, компанії, яка має в своєму виробничому асортименті електрокари, продемонстрували невеличкий ріст – 2,6%.

Причини такої низхідної динаміки ринку електрокарів є як об’єктивні так і суб’єктивні. До об’єктивних причин можна віднести велику надутість рику (акції більшості кампані є є необґрунтовано дорогими), невизначеність з обсягом фінансування інфраструктурних проектів в США (від обсягу їх фінансування буде залежати, наскільки збільшиться корпоративний податок), дефіцит з постачанням напівпровідників, акумуляторів, та підвищення цін на метали. Також інвестори бояться, що зниження облікової ставки ФРС спровокує ріст інфляції.

Суб’єктивних причини, що посприяли просіданню ринку електромобілів є кілька.

Першою причиною є недосконалість розроблених моделей. Так за інформацією інформаційного сайту «Хмарочос», у Каліфорнії кожен п’ятий власник електромобіля відмовився від нього на користь машини з бензиновим двигуном через повільну зарядку акумуляторів.

Другою вагомою причиною є накладення санкцій на Китай. В основному це зачепило китайського виробника Xpeng Inc.

Третя причина. Європа в подальшому планує переорієнтуватись на водневу енергію. Зокрема, в майбутньому прогнозують, що більшість транспорту буде працювати на водневому паливі. Хоча ця стратегія буде реалізована хіба що в далекому майбутньому. На нашу думку, її відгомін все ж таки в якійсь мірі зачепив інші галузі економіки, зокрема і виробництво електрокарів.

На закінчення цієї короткої статті варто зазначити що ринок виробництва електрокарі після коригування продовжить ріст.

На нашу думку, інвесторам варто придивитись до кампаній, які не так давно вийшли на ринок і їх акції наразі відносно дешеві. Зокрема, на нашу думку, перспективною є кампанія росту Xpeng Inc. Виробник не так давно вийшов на ІРО і має досить непогані фінансові показники як для новачка. Зокрема, за даними аналітичного ресурсу «GuruFokus» оцінка фінансової стабільності 5 з 10. А також станом на грудень 2020р. кеш в рази перевищує борги.

Віталій Піддубчак, спеціально для ІА “Правдиві новини”

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.