Take a fresh look at your lifestyle.

У Підкамені закрили геріатричне відділення, 7 осіб похилого віку викинуті на вулицю

0

Геріатричне відділення Підкамінської лікарні з 22 травня офіційно не працює. Увесь персонал лікарні звільнений.

Про це повідомила депутат ЛОР, волонтерка Ірина Сех на своїй сторінці у Facebook.

“Керівництво намагалося «розквартирувати» 11 стареньких немічних пацієнтів. Когось забрали родичі, одна старенька померла вже після того, як її забрали. Але все одно в закладі залишаються семеро осіб, яких ніхто не бере і яким нікуди подітися. Звичайно, чиновники пропонують їм їхати в якісь інші заклади. Але ці люди вже нікуди не поїдуть. Вони хочуть залишитися в тому старенькому будинку в Підкамені, який став для них рідним…

Читайте також: Під звільненням опинилися понад сто медиків Підкамінської лікарні та 70 працівників Бродівської лікарні.

Учора розмовляла зі старенькими. Вони у відчаї. Дехто говорить про самогубство. Їх і так доля не жаліла, а тут ще й таке випробування. Я не знаю, як можна залишатися байдужими до такого болю.

Дає надію позиція Підкамінської селищної ради. На сесії депутати вирішили створити територіальних центр соціального обслуговування, на балансі якого працював би заклад. Однак і оформлення займе час, і гроші на його обслуговування потрібні. А їх нема. Й рішення потрібно ухвалювати терміново.

Деякі працівники відділення (вже звільнені) – кухарі, санітарки, медсестри – погодилися залишитися працювати на волонтерських засадах. Я дуже їм за це вдячна, але треба розуміти, що це не триватиме довго.

Також домовилися, що залишаться продукти та інші речі, необхідні для обслуговування пацієнтів. Сподіваємося також на підтримку благодійників. Не можна залишити людей голодними і без догляду!

Ну і ще маю маленьку надію, що на цю нелюдську, ганебну ситуацію, заручниками якої стали бідні старенькі люди, зверне увагу обласна влада. Бо хтось натворив «децентралізаційних реформ», а наслідки розгрібають місцеві громади…

P.S. Якщо хтось хоче допомогти, то є потреба в памперсах для дорослих, постелі, ковдрах, спідній білизні. Потрібні також пральний порошок, крупи, цукор та інші продукти. Приносьте в геріатричне відділення лікарні в Підкамені або в волонтерський офіс ГО ВОУ «Яворина» в Бродах (вул. Лесі Українки, 55). Контактний телефон: 0683610571″, – йдеться у дописі.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.