Take a fresh look at your lifestyle.

Добова оренда квартир: як влаштований бізнес

0

Одним з найпростіших, зрозумілих і, безумовно, виграшних варіантів пасивного доходу є здача квартир / квартири в оренду. За останні 10 років ринок оренди нерухомості помітно набрав обертів. Особливо вигідно здавати квартиру подобово, адже, як відомо, роздріб куди дорожче опту. Так і короткострокова оренда квартири принесе набагато більшу виручку, ніж здача квартири на довгий термін. Це не дивно, адже все більше людей їздять на відпочинок, у відрядження і т.д., вибираючи для розташування не готелі та хостели, а саме квартири та апартаменти.

Як почати «квартирний» бізнес? Що потрібно знати? Чи є зворотна сторона медалі?

Щоб почати здавати квартири в подобову оренду, потрібно мати ці самі квартири. Для нормального бізнесу необхідно мати в розпорядженні хоча б 5 квартир, серед яких має бути як житло економ-класу, так і елітна нерухомість. Це дозволить не упустити клієнтів з різними потребами і різними матеріальними можливостями. Так, роздобути у володіння хоча б 5 квартир – завдання не з легких, але не поспішайте брати іпотеку. Як мінімум відсоток щомісячних виплат по іпотеці здатний звести на нуль всю рентабельність орендного бізнесу.

В даному випадку найкращим рішенням буде суборенда. Зніміть квартиру на довгий термін (не забудьте попередити господаря про те, що збираєтеся здавати його житло), припустимо, за 8000 грн в місяць ви орендували квартиру в Одесі, і здавайте подобово за 700 грн за добу. Тоді ви зможе заробляти з одної квартири близько 9-10 тис. грн.

Виставляючи плату за квартиру, враховуйте наступні чинники: місце розташування, транспортну доступність, видалення від найближчої станції метро і центру міста, наявність банкоматів, розважальних закладів і продуктових магазинів (в тому числі і цілодобових), а також відстань від великих трас, озеленення прилеглої території та наявність інтернету в квартирі.

 Які квартири користуються найбільшим попитом?

 Для подобової оренди найкраще підходять студії або «одинички» (57% потенційних мешканців зацікавлені саме в невеликій площі). Найгірше в короткострокову оренду здаються квартири з трьома кімнатами і більше.

Скільки персоналу потрібно для подобової оренди кількох квартир?

Просто володіти нерухомістю, щоб здавати її і отримувати гроші, недостатньо. Керувати кількома квартирами не так просто, адже потрібно знайти мешканців і домовитися з ними, прийняти і заселити гостей, перевірити квартири після виїзду, зробити прибирання і т.д. Тому бажаючим зайнятися подобової орендою необхідні як мінімум прибиральниця і менеджер, який міг би взяти на себе хоча б частину обов’язків по зустрічі і розміщенню мешканців.

 Як знайти клієнтів для подобової оренди?

 Існує кілька способів пошуку мешканців: 

1. Звернення в ріелторські агенство – там вже є великі бази потенційних клієнтів, однак, ріелтори працюють суто на платній основі;

  2. Реклама в інтернеті – зараз існує безліч безкоштовних майданчиків, на яких люди шукають добове житло. Серед них варто виділити новий сервіс Doba Inn. Розмістити там своє оголошення просто, ефективно і зовсім не затратно;

 3. Реклама на ТБ, білбордах, афішах і т.д. – відмінний серйозний варіант пошуку клієнтів, який, однак, вимагає чималих витрат. Витрачати на таку рекламу рекомендується 10-30% виручки;

 4. Cарафанне радіо – якщо у вас багато друзів, родичів і знайомих або хтось із них працює в великих колективах, то можна попросити їх розповісти про ваше подобове житло в обмін на відрахування з виручки.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.