Take a fresh look at your lifestyle.

Зеленський подав у ВРУ законопроєкт щодо олігархів: документ діятиме 10 років

0

Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкт закону “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.

Про це йдеться на офіційному сайті Офісу Президента.

Законопроєкт визначений Зеленським як невідкладний. Наразі він переданий на розгляд керівництву парламенту.

Текст документу наразі відсутній.

В Офісі президента повідомляють, що документ містить визначення олігархів – осіб, “які мають значний вплив у господарському, політичному житті країни, а також контролюють основні сегменти медійного простору”.

“Законопроєкт не порушує основоположних прав людей, які підпадають під визначення олігарха, а лише визначає коло цих осіб і встановлює правила їхніх прозорих взаємовідносин з представниками влади. Він, зокрема, регламентуватиме зустрічі та інші взаємовідносини представників органів влади з особами, які володіють значними активами. 

Документ має обмежений термін дії – 10 років. Він має стати першим кроком до ліквідації олігархічної системи в Україні. На його основі будуть розроблені антитрастові закони, закон про лобізм та інші нормативно-правові акти, що переформатують економічні й суспільні відносини в країні.

Як свідчить досвід інших успішних країн, усунення монопольного становища низки обраних осіб дасть поштовх розвитку середнього класу та пришвидшить розвиток економіки”, – йдеться у повідомленні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.