Take a fresh look at your lifestyle.

«Свобода» виступила проти закриття шкіл у Журавенській громаді

1

17 червня відбулося чергове засідання сесії Журавненської селищної ради, на якому голосами більшості депутатів, усупереч думки мешканців громади, було прийняте рішення про ліквідацію 5 навчальних закладів.

Депутат Журавенської селищної ради від ВО «Свобода» Микола Лаврись під час обговорення питання виступив із критикою прийняття вказаного проекту рішення.

«Спочатку засідання ради перенесли із сесійної зали до кабінету голови, під приводом того, що нібито там вимкнули світло. Насправді ж це було зроблено для того, щоб обмежити присутність мешканців громади у приміщенні де приймалося таке рішення, оскільки на вході у кабінет де відбувалася сесія чергував представник поліції, перешкоджаючи доступу громадян до кабінету.

Потім під час розгляду питання депутатами було цинічно проігноровано рішення громадських слухань щодо питання ліквідації шкіл. І хоч мешканці громади у великій кількості були присутні у приміщенні ради та кабінету, чим ще раз підтвердили свою вимогу до депутатів залишити громаді можливість навчати дітей за місцем їхнього проживання, на думку більшості депутатів це жодним чином не вплинуло», – підкреслив Микола Лаврись.

 «Основним аргументом у прийнятті такого рішення був такий: «немає коштів», – зазначив депутат, – Хоч насправді бюджет громади виконується нормально, а коштів запланованих на освіту цілком вистачає до кінця року. Крім того рада дозволяє собі утримувати апарат із чиновників, штатна чисельність якого складає понад 50 посад, а з усіма підрозділами та підпорядкованими установами – біля 70 посад. На утримання вказаного штату виділено добру половину видатків бюджету ради. А ось на школи та зарплати вчителям, коштів, як виявляється, не вистачає… Ось така у нас децентралізація по-журавнівськи, такі європейські принципи та демократія».

Свободівець Микола Лаврись закликав мешканців громади прийти у вівторок, 22 червня, о 11.00 до Журавенскої селищної ради з вимогами скликати позачергову сесію ради та відмінити рішення про закриття шкіл.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.