Take a fresh look at your lifestyle.

“Товкти писком кожного Довбика і всіх довбаків”: журналіст розніс вщент російськомовних футболістів збірної України

3 210

Колишній прес-секретар збірної України з футболу, спортивний аналітик Ігор Мірошниченко вважає, що необхідно настійливо звертати увагу російськомовним футболістам збірної України, щоб вони спілкувалися українською мовою у публічному просторі.

Відповідну заяву журналіст зробив під час відеотрансляції на своїй сторінці у Facebook.

“Чому я не вболіваю за збірну України з футболу так, як я робив це раніше?, – запитується спортивний аналітик. – Тому що я вважаю, що національна збірна має відтворювати все відчуття того, що таке Україна”.

Читайте також: Російський коментатор гаслом “Слава Україні” привітав Україну з виходом в 1/4 Євро-2020.

Мірошниченко пояснив своє розчарування: “Вперше мою святу віру підірвав плей-лист з 10-ти пісень, які є улюбленими для гравців збірної України, з яких лише одна є українською мовою, більшість – російською мовою, а одна з них стосувалася того самого Моргенштерна.

По-друге, те, що це не зовсім моя збірна, я усвідомлюю, коли чую, як говорить тренер національної зібрної Андрій Шевченко та його підопічні. Наша збірна України – це унікальна збірна, яка, окрім мабуть, Білорусі, яка не говорить своєю рідною державною мовою, яка говорить і послуговується у побуті і на прес-конференціях мовою країни окупанта.

Останнє, що спровокувало мовний скандал, це інтерв’ю Артема Довбика, який забив гол, що вивів Україну у чвертьфінал Євро. Футболіст всупереч сподіванням українців дава інтерв’ю російською мовою”.

Ігор Мірошниченко гостро розкритикував футболістів збірної України, які не бажають говорити українською

Журналіст переконаний, що за 30 років незалежності ті, хто не володіє українською мовою є або невігласами, або ідіотами, або окупантами. Артем Довбик, на думку спотивного аналітика, відноситься до іншої категорії українців, які переживають комплекс меншовартості черз свою україномовність.

“Хейтити наших футболістів – це завдання кожного україномовного свідомого громадянина. Ми маємо створювати умови, де кожен, хто соромиться говорити українською чи не може говорити українською, має відчувати себе неповноцінним.

Тому я вважаю життєво необхідним товкти писком кожного Довбика і всіх інших довбаків у національній збірній України, серед співаків і музикантів, псєвдоінтелігенції, яка демонстративно не використовує української мови у публічній сфері, що вони є неповноцінними, що вони є людьми з обмеженими розумовими здібностями, що вони підігрують російській пропаганді”, – підкреслює Мірошниченко.

1 коментар
  1. Сергій говорити

    100 %. Ігор, все вірно.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.