Take a fresh look at your lifestyle.

Підсумки-2021: Топ-10 міст світу, які здивували цього року

0

Професійний мандрівник, український блогер Андрій Бондаренко склав список топ-10 міст світу, які здивували його цьогоріч.

Про це він написав на своїй сторінці у facebook.

1. САЛЕНТО (Колумбія)

Лідер цього списку для мене однозначний. Затишне містечко, де будинки та їхні елементи вдало пофарбовані в усі можливі кольори. А ще Саленто здалося мені найбільш досконалим з точки зору розвитку міського середовища і збереження архітектурної спадщини.

Саленто, Колумбія

2. МАРДІН (Месопотамія, Туреччина)

Знаю, що це місто цього року відкрили для себе багато українців. Місто 1000 і 1 ночі: уся інстаграмна краса Сходу зосередилася на вузьких гірських вуличках Мардіну. А ще, тут найсмачніше у світі вино і блакитні горішки.

Мардін, Месопотамія, Туреччина

3. РІО-ДЕ-ЖАНЕЙРО (Бразилія)

Хоч тут і не вперше, але щоразу відкриваєш його наново. Немає більш різноманітного і контрастного міста у світі. Ріо – це те, що не набридне ніколи!

Ріо-де-Жанейро, Бразилія

4. СТОУНТАУН (Танзанія)

В різьбленних дверях і дерев’яній архітектурі занзібарських вуличок поєдналася уся краса Африки, Індії і Оману.

Стоунтаун, Танзанія

5. ЕРБІЛЬ (Ірак)

Начебто і нічого особливого, але душею я досі тут. У центрі – справжне середньовіччя, а на околицях – сучасний майже Лас-Вегас. Цитадель – не лише найбільша у світі, а єдине місце, де люди безперервно живуть понад 6000 років.

Ербіль, Ірак

6. БОГОТА (Колумбія)

А точніше фавели (нетрі) на її околиці. Сотні тисячі будиночків пофарбовані в яскраві кольори. Між ними – сучасні спортмайданчики і футуристичний фунікулер.

Богота, Колумбія

7. ЖАРКЕНТ (Казахстан)

Ніхто не очікував побачити посеред сотень кілометрів степу такий архітектурний шедевр – дерев’яну мечеть-пагоду.

Жаркент, Казахстан

8. ХАРРАН (Месопотамія, Туреччина)

Одне з найстаріших міст у світі. Тут відбувалося багато біблійних подій. В Харрані жив Авраам, а його онук Яків зустрів тут Рахіль. Будинки-вулики, з яких побудований Харран створюють атмосферу дохристової епохи.

Харран, Месопопотамія, Туреччина

9. ЛАЛІШ (Іракський Курдистан)

Священне місто єзидів. Красиві дівчата-єзидки і колоритні чоловіки у традиційному одязі. По містечку не можна ходити у взутті, його треба знімати і залишати перед в’їздом.

Лаліш, Іракський Курдистан

10. АНКАРА (Туреччина)Як це не банально звучить, Старе Місто Анкари з відтвореними будиночками на пагорбі з фортецею було справжнім відкриттям цього року!

Анкара, Туреччина

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.