Take a fresh look at your lifestyle.

Ветеран розповів, у чому причина сутички між атовцем та олімпійським призером у Львівській райраді

0

Ветеран АТО львів’янин Антон Петрівський пояснив, хто спровокував шарпанину у приміщенні Львівської районної ради між учасником російсько-української війни Богданом Федуном та депутатом Станіславом Горуною.

Про це він написав на своїй сторінці у facebook.

“Що не так з Богданом Федуном. Моя розповідь (яку я мав написати дещо швидше) в контексті нещодавньої сутички ветерана російсько-української війни Богдана Федуна та каратиста шаолінського (перепрошую, «челябінського») монастиря Станіслава Горуни. Лонгрід, тому кому лінь то гортайте далі.

Читайте також: Екс-депутат від Самопомочі пос**в біля львівського аеропорту, бо не пустили усередину.

Ми познайомились з Бодьою у 2015 році. Наша перша спільна акція проти політичних переслідувань учасників бойових дій зібрала тоді близько 800 людей. Після цього були спільні з Богданом рейди проти магазинів, які торгують російськими товарами, рейди по закладах ресторанного господарства де грала музика в дні пам’яті жертв Голодоморів і ще багато дрібніших і не дуже акцій.

Богдан був одним з ініціаторів звернення до міського голови Садового щодо заборони на території Львова розважальних заходів у день пам’яті жертв Голодоморів. Спільно з Богданом Федуном і іншими патріотичними організаціями вдалось заблокувати ряд концертів українських виконавців, які активно гастролювали в рашці в часі війни. Я спільно з ним брали участь у переговорах з Іриною Білик і Сергієм Бабкіним, кінцевим результатом яких було визнання ними росії як країни агресора. Завдяки цьому до Львова перестали їздити артисти-запроданці.

Окрім цього Бодя щороку проводить ряд військово-патріотичних вишколів для молоді по Львівській області.Всі ці громадські активності були після перебування на війні. Хоча Богдан міг начепити на себе якісь бутафорні медальки і лише пантуватися останні 8 років своєю ветеранськістю.

Що в той самий час робив Горуна. Чувак будував спортивну кар’єру. Це не є чимось поганим. Спорт це завжди краще аніж наркотики наприклад. І піднімати український прапор на спортивних змаганнях це теж добре і заслуговує на повагу. Але лише тоді, коли цей прапор для людини щось значить. Мабуть, все ж Горуна не український прапор піднімав на всіх змаганнях, а лише своє власне его, загорнуте у синьо-жовтий прапор. Адже людина, яка усвідомлює проти кого Україна веде війну ніколи не поїде до держави агресора.

Горуна вирішив по іншому. Він їздив у рашку в час війни ніби її не існувало. І ще можна було би зрозуміти його у якісь мірі, якби він туди їздив на змагання і піднімав там синьо-жовтий прапор перемог. А він туди їздив робити показові тренування. І тримав у руках прапор з російським триколором. Заява про «спорт поза політикою» в контексті обнімашок Магучіх з росіянкою лише підтвердила космополітичність Горуни.

Після його заяви по Магучіх суспільство «закипіло». Ця заява обурила мене і багатьох інших ветеранів. В тому числі і Богдана Федуна.

Після наших публічних вимог забрати у Горуни мандат депутата райради та військові звання, Станіслав почав шукати зустрічі щоб пояснити свою поведінку. І ми зустрілись із ним. Я Богдан Федун і ще один ветеран зустрілись з Горуною в одному із кафе. На цій зустрічі ми йому пояснили, що він є публічною людиною і має вибачитись за свої поїздки в рашку.

Для нас було важливо щоб він показав, що є спортсмени, які не є ватанами, а є патріотами і здатні визнавати помилки і вибачатись за них. Ми навіть зробили спільну фотографію з ним і сказали що готові виставити її публічно і показати що ось, є нормальні спортіки! Він нас вислухав і пообіцяв що від нього буде заява. Проте заява не містила жодних вибачень. Були правильні слова про українську мову, про спортсменів, які загинули за Україну, але вибачень не було. Декілька довгих телефонних розмов не переконали його в необхідності вибачення.

Депутатство. Будучи обраним у депутати Львівської районної ради Горуна прогуляв рік роботи в раді. Ні, він не лікувався від травм після олімпіади. Він брав участь в розважальних шоу і скандальних телепрограмах.

Богдан Федун, будучи депутатом тої самої ради активно брав участь у всіх засіданнях. Більше того. Саме він був ініціатором звернень від районної ради до центральних органів влади та Президента щодо звільнення Андрія Антоненка (Ріфмастера) з СІЗО та надання сотенному УПА Мирославу Симчичу звання Героя України.

І ось Горуна з’являється у Львівській районній раді і починає «кашмарити» Богдана Федуна звинуваченнями ніби то він ініціює позбавлення його депутатського мандата. Тобто не сидить як миша, після всіх своїх зашкварив, а починає нагнітати обстановку. І першим підходить до Федуна з дебільними питаннями. І то при тому, що Федун мав повне моральне право ще на початку засідання запитатись в нього «Шо ти тут робиш, малорос??». Реакція Богдана, я вам скажу, була ще вельми стриманою.

І на останок. Тут не йдеться про протистояння політичних партій. Тут ідеться про протистояння світоглядів. З одного боку світогляд людини, яка заради втамування власних спортивних кар’єрних амбіцій наплювала на власну державу, а заради розваги на громаду львівського району. З іншого боку світогляд людини, яка ризикувала власним життям і продовжує активно працювати заради того, щоб хтось міг робити спортивну кар’єру в державі під назвою “Україна”. І якщо хтось хоче ставити ці два світогляди на один щабель то скоріш за все з вами щось не так. А з Богданом Федуном все гаразд)”, – прокоментував Антон Петрівський.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.